Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

smevškole - MICHAL TRUBAN

V rámci projektu smevškole - cyklus ekonomických prednášok Obchodnej akadémie Prievidza prijal na besedu pozvanie Michal Truban - úspešný mladý startup manager. V aule VŠ Prievidza rozprával studentom OA a gymnázií Prievidza o svojom podnikaní. 

    

 

Európa s Euroscolou

Tohtoročná súťaž Euroscola 2017 bola pre našu školu Obchodnú akadémiu v Prievidzi veľmi úspešná - podarilo sa nám získať tretie miesto v rámci Slovenska. Obsahom súťaže boli pracovné aktivity od septembra do novembra školského roka 2016/2017, ich cieľom bolo propagovať myšlienku dôležitosti členstva Slovenska v Európskej únii, ako aj nutnosť spolupráce európskych štátov na platforme Európskej únie. Odmenou za naše aktivity, o ktorých sme informovali eurospolancov, bolo pozvanie od pána poslanca Eduarda Kukana  do Európskeho parlamentu v Bruseli. Návšteva Bruselu nebola naša jediná odmena. Vďaka výbornému umiestneniu v súťaži Euroscola sa naši študenti mohli stretnúť s rovesníkmi z ďalších členských štátov Európskej únie. Stretnutie sa konalo 11. mája 2017 v Európskom parlamente v Štrasburgu. Pri simulovanom zasadnutí parlamentu si študenti vyskúšali prácu europoslancov, pričom sa presvedčili aj o dôležitosti znalosti cudzích jazykov. Na ceste domov sme navštívili ďalšie zaujímavé miesta Európy. Pozrite si fotogalériu
Krúžok Projektové vyučovanie (vedie JUDr. Majdanová) a Tvorivá informatika (vedie RNDr. Kadlečíková). 

 

sme v škole - Z. Piussi

26.5. sme pokračovali v cykle besied smevškole. V Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi bola naplánovana beseda s autorkou filmu Český Alllah. Režisérkou filmu je Zuzana Piussi, ktorá v časozbernom filme zobrazila nálady a názory občanov na migrantov z Afriky a Azie do Europy. Tiež xenofóbne postoje k tejto otázke. Film účastníkov, prvákov našej školy, zaujal čo prejavili v besede a tiež v esejach, ktoré písali. Škoda že pani Piussi nemohla prisť, kvôli chorobe svojho syna. Názory na filn jej pošleme...

    

 

Ústne maturitné skúšky 29. máj - 2. jún 2017

Ústne maturitné skúšky na našej škole sa konajú tento rok od pondelka do piatka 29.05 - 02.06.2017. Začíname 29. mája 2017 o 8:00 v školskej knižnici, kde bude otvorenie - úvodná porada školskej maturitnej komisie. Časový harmonogram skúšania jednotlivých predmetových maturitných komisií (PMK): 

 

SME MAJSTRI, radujme sa!

Reprezentanti Obchodnej akadémie v Prievidzi vo veľkom futbale 12. mája 2017 v Trnave zvíťazili na majstrovstvách Slovenska stredných škôl Gaudeamus igitur. Blahoželáme a ďakujeme, chlapci.

Na  finálový turnaj majstrovstiev Slovenska stredných škôl Gaudeamus igitur do Trnavy sa prebojovalo osem stredných škôl, viaceré so športovým - futbalovým zameraním (zo 410 hrajúcich tímov!)

Tímy boli rozdelené do dvoch skupín, v tej našej sme bojovali so Zlatými Moravcami, Prešovom a Skalicou.

Prvý - futbalovo pekný zápas s Moravcami naši chalani vyhrali 2:1, keď zaujal "zázračný" gól Denisa Makása z polovice ihriska. Druhý gól pridal z pokutového kopu Tomáš Gunda.

Druhý zápas s Prešovom rozhodol Samo Fitzel, v treťom so Skalicou gól nepadol. Bez prehry sme vyhrali skupinu a súperom v semifinále v piatok boli silné Košice. Ich sebavedomie sa zrútilo už v prvom polčase po troch góloch OA! Tu zažiaril David Kliniec dvoma gólmi, tretí strelil Tomáš Gunda. Košice tlačili, ale dokázali len upraviť na 3 : 1. O hodinu nás čakalo finále s Prešovom, ktorý sa dostal do finále cez futbalový Ružomberok.

Prešov sa ujal rýchlo vedenia a naši futbalisti zjavne nestačili. 5-minútová prestávka, aj s výmenou názorov na hru pomohla. Obranca Dušan Šaray bol po pár minútach v druhom polčase na výlete v šestnástke faulovaný a Tomáš Gunda 11-ku premenil!! 

Hráči v nových modrých dresoch OA Prievidza (ktoré nechceli vymeniť...) zrazu ožili a hra sa vyrovnala. Remízu naši udržali a nasledovala séria piatich 11-metrových kopov. Tu sa vyznamenal hlavne kapitán Milan Gibas, ktorý nepustil za seba 3 strely súpera a OA PD zápas a celý turnaj vyhrala!  Tomáš Gunda bol vyhodnotený, ako najlepší hráč turnaja.
Je to historický úspech športového tímu z OA Prievidza.

O zlato sa zaslúžili: Borko Juraj, Fitzel Samuel, Gibas Milan, Gunda Tomáš, Kliniec Dávid, Kmeť Tibor, Lenhart Dávid, Líška Samuel, Makás Denis, Mečiar Ľuboš, Polevka Boris, Šmida Denis, Svitok Roman, Šaray Dušan.

V postupových kolách pomohli aj Adam Beka, Samo Žiak, Matúš Michalovič a David Tínes.

Trénoval Mgr. Igor Mackovič 

   

 

Exkurzia v Bojniciach

16. mája sme z predmetu podnikanie v cestovnom ruchu - časť služby - navštívili Vínny dom, eko - hotel v Bojniciach. Majitelia, manželia  Lekýrovci nás previedli po celom objekte. Navštivíli sme izby, reštauráciu, wellness, vinotéku, ale i pivnice, kde v sudoch zrelo červené víno. Pred desiatimi rokmi, z eurofondov, vybudovali hotel v historickom starožitnom štýle. Každá izba je inak zariadená a pritom pekná a útulná. Hotel navštívilo veľa známych tvárí, ktorých foto zdobí vstup hotela. Farba, voňa, chuť, týmto je každé kvalitné víno špecifické. Pán Lekýr pochádza z rodiny vinárov a od neho sme sa dozvedeli ako správne víno degustovať. Ich vlastná  značka vína nesie názov podľa povesti bojnického zámku - Biela pani - biele víno, Čierna pani víno červené.    

   

 

Celoslovenské kolo SOČ

V Banskej Bystrici sa 26. - 28. apríla 2017 uskutočnilo 39. celoslovenské  finále prác stredosškolskej odbornej činnosti. Medzi 16 najlepších prác v odbore 08 - Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia postúpil Andrej Sobota s prácou Fajn Fančová a iné štále hornej Nitry. Hoci nezískal popredné umiestnenie, samotný postup na finále Slovenska je úspechom. Ďakujeme za príkladnú reprezentáciu.

 

 

Celoslovenská zbierka SČK 2017

12. mája 2017 sa študenti II. A a II. B zapojili do celoslovenskej zbierky SČK 2017, ktorá sa konala v priestoroch prevádzky TESCO.

Účel zbierky je v rámci činnosti SČK určený na: ochranu zdravia rozvoj sociálnych služieb, vedy, vzdelávania a telovýchovy, rozvoj dobrovoľníckej činnosti, rozvojovú spoluprácu a humanitárnu pomoc, podporu práce s deťmi. Celý výnos zbierky bude využitý na tieto aktivity. Všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili a prispeli, patrí vďaka. 

  

 

Výsledky plaveckých súťaží

V dňoch 05.05.2017- 12.05.2017 sa konal kurz LPA pre 2.ročník. Študenti si podľa záujmu vybrali plávanie alebo turistiku. Počas turistiky žiaci spoznávali okolie hornej Nitry a jej faunu a flóru. Plávanie bolo zamerané na zdokonalenie techniky plaveckých spôsobov prsia, kraul a znak. Na záver naši plavci absolvovali štafeta na 7x 25m VS a individuálny pretek na 25m VS.

Štafeta    7x 25m: 1.miesto:  Štanga, Síleš, Hasák, Píš, Švolíková, Chrenková, Gandelová  (2:49,46), 2.miesto: Ďurík, Oboňová, Rajecký, Važan, Valnerová, Černáková, Homolová (3:01,06).

25m VS   chlapci:  1.m. - Štanga- 0:15,56, 2.m. - Hasák- 0:15,80, 3.m. - Síleš-  0:17,35

25m VS dievčatá:   1.m.  – Švolíková – 0:22,48, 2.m.  – Chrenková – 0:23,81, 3.m.    Oboňová -  0:23,94

 

Výsledky prijímacích skúšok 11. mája 2017

Výsledky prijímacích skúšok v 2. termíne 1. kola, v dnešných testoch zo SJL a z MAT, nájdete na stránke Prijímacie konanie, v súbore výsledky testov
 

Oznam pre druhákov - program na 10. máj 2017

Kurz letných pohybových aktivit - program na 10.5.2017

  • Plavci - 9:00 bazén Prievidza
  • Turisti  - 8:30 stretnutie železničná stanica Prievidza. Dones si - preukážku na ŽSR, športovú obuv, ak máš turistické palice, ak máš záujem o jaskyňu, aj čelovku. V pokladni si vybav NULOVÝ lístok (alebo si lístok kúp) Prievidza - Ráztočno, ideme na Hájsku skalu nad Raztočnom. Na cestu späť je objednaný autobus SAD z Ráztočna, návrat do Prievidze cca 12:00
 

Vitajte v našom regióne 2017

V stredu 26. apríla boli naši žiaci so svojim študentským tímom Globus a s p. Ing. B. Lazarovou na súťaži Vitajte v našom regióne v Žiline. Viac sa dočítate: TU

 

Štátne skúšky z ADK

Dňa 18. 05. 2017 vo štvrtok sa bude konať štátna skúška z administratívy a korešpondencie. Skúška začína o 8.00 h v učebni N11, zúčastnia sa prihlásení žiaci. Skúška má tieto časti: 10-min. odpis na rýchlosť a presnosť, úprava obchodného listu a úprava tabuľky.

 

Deň Európy 2017

Tento rok sme na Obchodnej akadémii v Prievidzi oslávili Deň Európy športovo - bežali sme symbolicky rôzne dlhé trasy do sídiel európskych inštitúcií.

A tak sme dobehli do Bruselu, Štrasburgu, Frankfurtu a Luxemburgu. Kto si chcel precvičiť radšej rýchlosť svojich rúk, skladal puzzle s mapou Únie.

Takto sme chceli vyjadriť svoj záujem o dianie v Európskej únii a obohatili si vedomosti o jej fungovaní.

Udalosť pripravili: JUDr. Dagmar Majdanová, Mgr. Igor Mackovič

  

 

Solárne dni na OA Prievidza

Náplňou tohtoročných solárnych dní 2017 sú: výzdoba školských priestorov plagátmi so solárnou tematikou, súťaž a vedomostný kvíz o solárnej energii, publicita a propagácia solárnej energie medzi žiakmi, zamestnancami a rodičmi Obchodnej akadémie v Prievidzi. 
Prečo je energetické vzdelávanie dôležité? Lepšie porozumenie energiám môže viesť k informovanejšiemu rozhodovaniu, pomôcť ušetriť peniaze, viesť k udržateľnému využívaniu energií, znížiť ekologické riziká a negatívne dopady, podporiť rozvoj hospodárstva, zvýšiť národnú bezpečnosť. Viac na www.solarnedni.sk 

 

 

Utorok, 9. mája 2017

Utorok, 9. mája 2017 je pre budúcnosť našej školy nazaj významným dňom. Na prijímacie skúšky v prvom termíne prvého kola k nám prídu budúci prváci, ktorých tento rok môžeme prijať opäť do troch tried, najviac 93. Veríme, že sa vám bude na OA v Prievidzi dobre študovať.

Pre 45 prihlásených tretiakov ponúkame vzhľadom k tomu, že sme certifikačnou školou pre elektronické certifikačné merania NUCEM, účasť v atraktívnej vedomostnej súťaži o Európskej únii formou online elektronického testovania (podobného elektronickej maturitnej skúške), Mladý Digitálny Európan 2017. Nástup týchto tretiakov je o 8:30 hod v troch počítačových učebniach OA v Prievidzi. Pre dobrý výsledok v súťaži s preštudujte ešte raz všetky dostupné materiály. 

Kurz letných pohybových aktivít v prírode pre druhákov je od 5. do 12. mája 2017. V utorok 9. mája sa všetci druháci - plavci stretnete o 9:00 hod pred bazénom pri ZŠ Chalupku v Prievidzi. Zdôrazňujeme našim druhákom a ich rodičom - využite jedinečnú možnosť naučiť sa plávať alebo zlepšiť si svoju plaveckú výkonnosť pod vedením kvalifikovaných vyučujúcich telesnej a športovej výchovy. 

Ostatní druháci, všetci prváci (aj I. P) a tí tretiaci, ktorí nejdú na školské kolo vedomostnej súťaže, sa zúčastnia oslavy mieru a jednoty Euróopskej únie, sviatku Dňa Európy, v prievidzskom mestskom parku. Naša škola je jednou z 15 škôl z celého Slovenska, zapojených vo vzdelávacom programe Ambasádorská škola Európskeho parlamentu. Zraz je o 8:30 hod pri bazéne ZŠ S. Chalupku v Prievidzi. Doneste si športovú obuv na behanie. Súčasťou osláv sú aj Európske solárne dni, ktorých sa zúčastňujeme už po siedmy krát. 

Naši štvrtáci a II. P majú mimoriadny rozvrh - predmaturitné vzdelávanie vo vybraných maturitných predmetoch. 

 


Strana 2 z 27

Certifikačná škola NUCEM

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Partnerská škola JA SR

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ľubomír Vida - lubomir.vida@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

TancujPD 2014

Krátke správy

Národná rada Slovenskej republiky schválila 24. júna 2009 nový Zákon o pedagogických zamestnancoch. Znenie nájdete na http://www.nrsr.sk/Dynamic/Download.aspx?DocID=332036 alebo na www.zbierka.sk.

Zákon je uverejnený v Zbierke zákonov, zákon č.  317/2009 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch je aj na stránke ministerstva školstva:  http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Zakony/317_2009.pdf


Hlasovanie

Tešíte sa na nový školský rok?
 

Návštevníci stránok

 28 hostí